آیا بدون سرمایه هم می توان از مغازه داری کسب درآمد کرد؟
آیا بدون سرمایه هم می توان از مغازه داری کسب درآمد کرد؟

آیا بدون سرمایه هم می توان از مغازه داری کسب درآمد کرد؟

آیا بدون سرمایه هم می توان از مغازه داری کسب درآمد کرد؟

آیا شما میخواهید درآمد بالایی داشته باشید؟

آیا شما سایت ها و کتابهای زیادی خوانده اید و در سمینارهای زیادی شرکت کرده اید تا بفهمید چگونه میشود درآمد خود را بالا برد؟ 

اجازه دهید درآمد بالا را با فرمول خیلی ساده برایتان بگوییم:

هر چقدر بیشتر بفروشید = بیشتر پول در می آورید

حتما تعجب کردید ولی واقعیت دارد. واقعیت این است که همه ی انسانها به نحوی فروشنده هستند.

اگر یک کارخانه بزنید و نتوانید بفروشید ورشکست میشوید.

اگر یک مغازه بزنید و نتوانید بفروشید ورشکست میشوید.

اگر نتوانید هنر خود را بفروشید ورشکست میشوید.

اگر نتوانید علم خود را بفروشید ورشکست میشوید.

اگر نتوانید تخصص خود را بفروشید ورشکست میشوید.

حتی اگر یک کارگر باشید و نتوانید قدرت بازوی خود را بفروشید پولی در کار نخواهد بود.

  

میلیاردر آمریکایی آقای “رابرت کیوساکی” در کتاب پر فروش خود میگوید: اگر میخواهید ثروتمند شوید اول باید “فروش” خود را یاد بگیرید.

چگونه بدون سرمایه مغازه بزنیم؟

1. مغازه با سرمایه متوسط و پر ریسک

در این روش آدمها چیزی از مغازه داری نمیدانند. با قرض یا وام یا سرمایه ای که دارند، مغازه میزنند و کلی تبلیغات میکنند. و منتظر می مانند تا از آسمان پول ببارد.

احتمال شکست خیلی بالاست یعنی 10 درصد امکان دارد شکست نخورید. 50 درصد آنهایی که شکست نمیخورند فشار روانی جسمی بالایی را باید تحمل کنند تا مغازه شان بگیرد. این روش را اصلا توصیه نمی کنیم. اگر دوران رکود بازار هم که باشد وضعیت بدتر می شود.

2. مغازه با سرمایه کم و ریسک متوسط

در این روش آدم ها یک رشته از مغازه داری را انتخاب میکنند. حدود یک سالی شاگردی می کنند. بعد با سرمایه ای که از شاگردی در می آورند به علاوه مقداری هم قرض و وام، یک مغازه می زنند. بعد یکی دو سال طول میکشد تا جا بیفتند و بازار و بازاری ها را بشناسند. در این مدت فشار بی پولی و فروش کم را احتمالا تجربه میکنند. همچنین طی این مدت کم کم چیزهایی مثل این که چه جنسی بیاورند چه جنسی نیاورند، از چه کسی میشود نقدی خرید و از چه کسی میشود مدت دار جنس خرید را یاد میگیرند. رفتار با مشتری به چه صورتی باشد بهتره است و… خلاصه این چیزها را با کمی سختی تجربه میکنند تا بعد از یکی دو سال کم کم در آمدشان بالا رود. 

در این روش احتمال شکست پنجاه پنجاه است. امکان دارد در همین شش ماهه اول نتوانید اجاره مغازه را در بیاورید و خسته و ناامید بشوید و مغازه را ببندید. اگر دوران رکود بازار باشد احتمال شکست بیشتر میشود. اگر وام گرفته باشید که بدتر . اگر قرض گرفته باشید که خیلی بدتر.

3. مغازه بدون سرمایه با ریسک بسیار کم

در این روش ابتدا رشته ای از مغازه داری را انتخاب می کنند. این انتخاب یا بر اساس علاقه به فروش جنس خاصی است یا بر اساس اینکه دوستان و آشنایان در کار فروش آن جنس هستند. بعد 5 تا 10 سال شاگردی میکنند. در طول مدت شاگردی، بازار را میشناسند. بازاریها هم آنها را میشناسند. در این رشته  دوست و آشنا پیدا میکنند و یاد میگیرند از کجا و از چه کسی و چه وقت بخرند و چند بخرند و کجا و چه وقت و چند تومان جنس را بفروشند. خلاصه مغازه داری را کاملا بلد می شوند. سپس با همین پولی که از شاگردی در آوردند، در خیابان های فرعی یک مغازه کوچکی اجاره می کنند و چون بازار و بازاری ها را می شناسند جور کردن جنس و فروش آن برایشان راحت است. یکی دو سال به همین منوال ادامه میدهند و بعد در خیابان اصلی مغازه میزنند. این قبیل آدم ها وام نمیگیرند پول قرض نمیکنند. احنمال شکست این جور آدم ها خیلی خیلی پایین است. فرقی هم نمیکند که دوران رکود بازار باشد یا رونق بازار. البته الان دیگر بسیاری از آدم ها نه صبرش و نه حالش را دارند که از این روش استفاده و کسب درآمد کنند.

4. مغازه بدون سرمایه با ریسک کم

در این روش فرد یک الی دو سال کتاب خوانده و دوره های آموزشی می رود و درباره فروش و بازار یابی و موفقیت و ثروت تا میتواند اطلاعات جمع می کند. بعد رشته مورد علاقه اش در مغازه داری را انتخاب کرده و یکی دو سالی شاگردی می کند. سپس یک طرح جدید و شکل جدیدی از مغازه داری را طراحی میکند شکلی که در بازار نباشد و بدون رقیب یا با رقبای خیلی کم باشد.

بعد سرمایه یا از خودش است یا از دیگران سرمایه جذب میکند و مغازه میزند و تمام اصول حرفه ای را که خوانده و آموزش دیده اجرا میکند.

امکان سریع پیشرفت کردن در این روش هست.

در این روش امکان شکست در حداقل است. چون فرد آموزش دیده که در شرایط شکست چه کارهایی بایذ انجام بدهد تا خیلی سریع مرحله شکست رو پشت سر بگذارد. در حقیقت شکست برای این آدمها اصلا معنی ندارد.

این آدم ها ممکن است وام بگیرند و قرض هم بکنند ولی در صورت شکست خوردن می دانند که چگونه باید دوباره موفق بشوند تا بتوانند قرض و وامشان را پرداخت کنند. برای این گونه افراد دوران رکود و غیر رکود معنی ندارد. آن ها یاد میگیرند در هر شرایطی چطوری بفروشند.

این روش را ما توصیه می نماییم مخصوصا برای کسانی که صبر ندارند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر ” بهترین مغازه برای کسب درآمد و سود بیشتر کدام است؟ “ را بخوانید.

 

اهمیت تابلو سر در مغازه

تابلوی سردرب مغازه ساده ترین و در عین حال مناسب ترین روش تبلیغ دیداری است. تابلوی ورودی مغازه اولین تصویری است که ما از خود به مشتری ارائه می نماییم. مردم قبل از اینکه وارد مغازه شوند، تابلوی سردر مغازه را می بینند. این تابلو در واقع ارتباطی بین مغازه دار و مشتری برقرار می کند. با انتخاب تابلویی مناسب برای مغازه یا فروشگاه خود، می توانید حتی با رهگذران نیز ارتباط برقرار سازید و آنها را به مشتری مغازه تان بدل نمایید. علاوه بر این، ممکن است بسیاری از افراد با همان نگاه اول تصمیم بگیرند که مشتری ما باشند و یا نه. پس انتخاب و طراحی و نصب درست تابلو مغازه از اهمیت بالایی برخوردار است. تابلوی مغازه بایستی طوری باشد که باعث جذب مشتری شود.

یک تابلو مغازه خوب به عواملی مانند تنوع رنگ‌ها، نوع گرافیک، نوع مواد بکار رفته در تابلو سازی، ارتباط موضوع تابلوسازی با نوع محصول و عوامل دیگر بستگی دارد.

امروزه که فضای رقابتی بسیار تنگاتنگ شده و صنعت تبلیغات هم پیشرفت چشمگیری کرده است، مغازه ها و فروشگاه های مختلف با تبلیغات متنوع، تمامی تلاش خود را در شناساندن خود به مردم می نمایند. برای اینکه بتوانید مشتری بیشتری داشته و فروش بیشتری کنید، بایستی از تبلیغات به شیوه مناسب استفاده نمایید.

همچنین بخوانید : بهترین روش تبلیغ با تابلو چلنیوم

می توان از انواع تابلوهای تبلیغاتی، تابلو کامپوزیت، تابلو چلنیوم، تابلو ال ای دی ثابت و تابلو روان و تابلو فول کالر یا تلویزیون شهری را نام برد. تابلو های ال ای دی تک رنگ در رنگهای قرمز و سبز بسیار کاربرد دارند. با تابلو روان امکان متحرک سازی متن و تغییر متن همچنین ایجاد جذابیت بیشتر وجود دارد.

مجموعه پارسی الکترونیک آماده ارائه هر گونه مشاوره رایگان و خدمات اجرا و نصب انواع تابلوی تبلیغاتی می باشد.

برای مشاهده سایر محصولات کلیک کنید:چلنیوم،تلویزیون شهری،کامپوزیت، تابلو روان (LED و SMD) فول کالر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.